Dijitalleşen Dünyada Yer Almanız İçin 6 Sebep

Dijitalleşen Dünyada Yer Almanız İçin 6 Sebep

Dijital dünya neredeyse tüm büyük sektörleri etkilemiş durumda. Dönüşüme en açık sektörlerden biri de estetik sektörü. Estetik operasyon yapacak her 10 kişiden 4’ünün kullandığı ve sektör lideri olan Estetiknerede.com da Estetik  sektörünü dijitalleştirme görevi üstleniyor. Danışan ve Hastaların aradığı uzman doktoru, eğitmeni ve kliniği bulmak için dergileri karıştırdığı günler geride kaldı artık. Hal böyleyken sizin de bu dünyada yerinizi almanızın zamanı geldi! Neden mi? İşte yanıtları:

dijital dünyada neden yer almanız gerektiğinin 6 kanıtı

1-Zamandan Tasarruf Sağlar

Karmaşık kent yaşamından, yoğun iş temposundan, şehrin trafiğinden kendilerine zaman ayıramayan insanlar, neredeyse artık estetik operasyonlarını bile planlamaya vakit bulamıyor. Bu nedenle, danışanlar firmaları kapı kapı gezmek yerine, tüm ürün, hizmet ve fiyat seçeneklerini bir arada sunan bir platforma ihtiyaç duyuyor.

Dijital dünya hem danışanların hem de sektörde faaliyet gösteren firmaların işini kolaylaştırıyor. Estetiknerede.com danışanları ve firmaları segmente edebilen algoritmaları sayesinde firmalarla en danışanları eşleştirebiliyor. Danışanlar ihtiyaç duydukları tüm kategorilerdeki firmaları kendilerine en uygun özelliklere göre filtreleyerek listeleyebiliyor ve kolayca fiyat teklifi alabiliyor.

Estetiknerede.com firmaları da hedef kitlelerinde yer alan danışanlara hızlıca ulaşabiliyor. Bu sayede sayesinde firmaların ayrıca reklam ve pazarlama faaliyetleri için de ekstra efor ve vakit kaybetmiyor.

2-Danışanlara Daha Kolay Ulaşma İmkanı Yaratır

Estetik sektöründe faaliyet gösteren firmalar, klinikler, güzellik merkezleri, stüdyolar, hedef kitlesinde yer alan danışanlara en etkili ve hızlı şekilde ulaşmak ister. Tabii bunu yaparken aynı alanda faaliyet yürüten rakiplerin de önüne geçmek gerekli. Sizin de amacınız bu değil mi?

Estetiknerede.com, geliştirdiği SEO çalışmalarıyla, firmanızın Google aramalarında ön sıralarda yer almasını sağlıyor. Bu sayede hedef kitlenizdeki danışanlar sizi rahatlıkla bulabiliyor. Ayrıca Estetiknerede.com rozetleri sayesinde rakipleriniz arasında kolayca öne çıkmanız da mümkün.

3-Yatırımlarınızın Geri Dönüşünü Kolayca Ölçersiniz

Çok işlek bir caddede bir kliniğinizin olduğunu düşünün. Her gün yüzlerce kişi önünden geçer; ancak kaç kişinin sizin  uyguladığınız işlemlerle ilgilendiğini tam olarak bilemezsiniz. Ne işletmenizin önünden geçen kişileri sayabilirsiniz, ne de hedef kitlenizi…

Oysa dijital alanda yaptığınız yatırımlarda kaç kişi markanız ile ilgilenmiş, kaç kişi sizinle bağlantıya geçmiş, kaç kişinin iletişimi işe dönüşmüş ölçümleyebilirsiniz.

Estetiknerede.com işortağı olduğunuzda, istatistiklerinizi rahatlıkla takip edebilirsiniz. Kategoriniz ve şehrinizde yer alan rakipleriniz arasındaki durumunuzu takip ederek rekabette öne çıkacak stratejiler geliştirebilirsiniz.

dijital dünyada neden yer almanız gerektiğinin 6 kanıtı

4-Pazarlama Masraflarınız Azalır

Afişler, broşürler, ilanlar; bunların basımı, nakliyesi, dağıtımı… Klasik pazarlama tekniklerine kıyasla dijital pazarlama masrafları daha uygun fiyatlıdır. Online mecralarda reklam vererek, klasik pazarlama tekniklerine oranla daha geniş kitlelere ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda bu alanlarda yaptığınız reklamlar, siz uyurken bile aktif kalabilmenizi sağlar. El ilanı dağıtacağınız bir günde yağmur yağması paranızı çöpe atmanız anlamına gelebilir. Ancak dijital platformlarda böyle kayıplar yaşamazsınız.

Estetiknerede.com’un SEO, içerik ve sosyal medya çalışmaları ile gelişmiş teklif sistemleri gibi faaliyetleriyle ek pazarlama faaliyetlerine ihtiyaç duymadan anlaşma oranlarınızı ve kazancınızı artırabilirsiniz.

5-Markanızı İnteraktif Hale Getirmenizi Sağlar

İşletmenizle ilgili sizden daha önce hizmet almış danışanların yorumları önemlidir. Estetiknerede.com profilinizde bu danışan yorumlarına yer vererek markanızı interaktif hale getirebilirsiniz. Danışanların, hastaların ve müşterilerin memnuniyetlerini, önerilerini ve yorumlarını duyabilir, onlarla etkileşimde bulunabilir ve hizmet kalitenizi buna göre geliştirebilirsiniz.

Ayrıca danışan yorumları markanızın referansıdır. Firmanızı inceleyen, yeni klinik, güzellik merkezi ya da pilates stüdyosu arayanların sizden hizmet alma kararı vermesinde, profilinizde bulunan müşteri yorumları ve onlarla iletişim şekliniz etkili olur.

Peki yeni nesil danışanlarla nasıl iletişim kurmanız gerektiğini biliyor musunuz? Şu yazımızda anlattık: Bugünün müşteri Portföyü Olan Z Kuşağına Dokunmanın 7 Yöntemi

6-Estetik uygulama ile ilgilenen Her 10 danışandan 4’ü Estetiknerede.com’u Kullanıyor

Müşteriler, Estetiknerede.com üzerinden klinikle, stüdyoyla ilgili tüm seçeneklere tek bir platformdan ulaşma imkanı yakalıyor. Ayrıca beğendikleri firmalardan hızlı fiyat teklifi alabilmeleri; firmalardan anında aldıkları yanıtlar gibi kullanıcı deneyimlerinin Estetiknerede.com güvencesiyle gerçekleşmesi, danışanların bu platformda yer alan firmalara da güvenmelerini sağlıyor.

 

 

Siz de dijital dünyanın lider Estetik Portalı Estetiknerede.com’a katılarak sizi arayan danışanlara, daha az bütçeyle ulaşabilir, faydasını ölçümleyebileceğiniz bir mecrada yerinizi alabilirsiniz!

Makaleyi Paylaş