G noktası enjeksiyonu (G noktası büyütme)

G noktası enjeksiyonu (G noktası büyütme)

Seks çoğumuzun hayatında önemli bir konudur. Kendi cinselliğinizi yaşamanın ve bundan zevk almanın sadece daha fazla esenliğe ve daha iyi kendini tanımaya yol açmadığı, aynı zamanda fiziksel sağlığımız ve dayanıklılığımız üzerinde de olumlu bir etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Ama aşk eylemi her zaman filmlerde gördüğümüz, kitaplarda okuduğumuz ve arkadaşlardan duyduğumuz şekilde işlemez. Kalıcı orgazm sorunu yaşayan kadınların başvurduğu yöntemlerden biri de G noktası enjeksiyonlarıdır. Ne olduğunu ve neler yapabileceğini buradan okuyabilirsiniz.

G Noktası nedir?

G noktası, kadın vücudunda üretra ile vajinanın ön duvarı arasındaki vajinal girişten yaklaşık beş santimetre uzaklıkta olan bir bölgeyi tanımlar. Bu özel nokta, bir madeni para büyüklüğündedir. Bu leke, 1950’de Alman jinekolog Ernst Gräfenberg tarafından keşfedildi. G noktasının, en iyi ihtimalle bir kadın orgazmının tetikleyicisi olan cinsel uyarıma çok hassas tepki verdiği bilinmektedir. Bölgenin duyarlılığı kadından kadına değişir ve vajinal ilişki sırasındaki hızlı ve “kolay” orgazmlardaki farklılıkları hesaba katar.

G noktası aynı zamanda G Bölgesi veya G Noktası olarak da adlandırılır, varlığı bu güne kadar bilimsel olarak kanıtlanmamıştır. Bazı kadınlarda, güçlü stimülasyon vajina veya üretradaki glandüler kanallardan boşaltılan ve kadın boşalması olarak bilinen açık bir salgı üretimine neden olabilir.

G noktası Enjeksiyonu ile tıp ne anlama geliyor?

Açıkça söylemek gerekirse vajinadaki G noktasının hyaluronik asit veya kadının kendi yağı ile doldurulması işlemidir. Amaç cinsel duyarlılığı ve isteği artırmak ve orgazmı kolaylaştırmaktır. Yöntem oldukça tartışmalıdır, ancak şimdi giderek artan bir şekilde plastik cerrahlar ve jinekologlar tarafından sunulmaktadır.

Hastalar hangi nedenlerle G noktası enjeksiyonlarına karar veriyor?

Hastaların temel endişesi, özellikle penetrasyon sırasında cinsel uyarılmanın yoğunlaştırılması ve ayrıca orgazm olma yeteneğinin artmasıdır. Artık birçok kadının, ek harici – yani klitoral – uyarı olmadan vajinal ilişki yoluyla doruğa ulaşmayı zor bulduğunu biliyoruz. Hatta pek çok kadın bunun kendileri için hiç mümkün olmadığını bildiriyor.

Bugün bu alanda daha fazla eğitim olmasına ve önceki yıllara ve on yıllara göre daha fazla kadın bu tür zorluklar hakkında kendilerini ifade etmelerine rağmen, vajinal olarak nadiren veya hiç orgazm olmamış kadınların bildirilmemiş vakalarının sayısının yüksek olduğu varsayılabilir. G noktasının anatomik olarak genişlemesiyle, genellikle uyarılma yeteneğinde önemli bir artış ve daha kolay bir orgazm olabilir.

G noktası büyütme kimler için uygundur?

Tıbbi G noktası büyütme, genellikle penetrasyon yoluyla vajinal orgazm yaşamayı zor bulan kadınlar için uygundur. Daha ahlaki bir ön koşul, kişinin kendi bedenini ve cinselliğini önceden denemesi ve tanıması olmalıdır.

Sağlıklı bir vücutta tıbbi, cerrahi bir işlem iyi düşünülmeli ve son çare olarak yapılmalıdır. Ayrıca, artan ve daha yoğun cinsellik arzusunun kişinin kendi ihtiyaçlarından ve değerlerinden mi kaynaklandığı, yoksa çevre, kitaplar ve filmler tarafından iletilen ideal bir mükemmel, kendinden geçmiş seks imgesinin mi model olduğu konusunda net olunmalıdır.

G noktası büyümesine nasıl hazırlanabilirim?

İşlem günü, mahrem bölgenizi tamamen tıraş etmiş olmalısınız. Ne işlem sırasında ne de G noktası enjeksiyonundan kısa bir süre sonra adetiniz bir engel teşkil etmez Randevudan en az 14 gün önce kan inceltici etkisi olan herhangi bir ilaç almamalısınız. Böyle bir ilacın bir örneği aspirindir. Bir veya iki hafta öncesinden alkolden uzak durmanız ve nikotin tüketiminizi minimumda tutmanız da önemlidir.

G noktası enjeksiyonu nasıl çalışır?

Çoğu durumda, prosedür ayakta tedavi bazında ve lokal anestezi altında gerçekleştirilir. İsteğiniz üzerine doktorunuz sizi alacakaranlık uykusuna yatırabilir. Hyaluronik asit enjeksiyonu genellikle sadece birkaç dakika sürer, kendi yağ dokunuzun yerleştirilmesi yaklaşık bir saat sürer. Kural olarak, hastalar kullanım sırasında herhangi bir ağrı hissetmezler, sadece hafif bir baskı hissederler.

Amaç, cinsel ilişki sırasında G noktasını kalınlaştırarak erojen bölgede artan sürtünme basıncını sağlamaktır. Ayrıca ya vajinanın iç kısmındaki vajina ön duvarına kasık kemiği üzerine enjekte edilen kırışıklık dolgu maddesi hyaluronik asit ya da vücudunuzun kendi yağı kullanılır.

Vücudun kendi yağıyla yapılan bir enjeksiyon, hyaluronik asit ile koyulaştırmaya göre daha uzun sürelidir, çünkü hyaluronik asit yaklaşık altı ila dokuz ay sonra vücut tarafından parçalanır ve bu nedenle kalıcı bir etki için düzenli olarak yenilenmesi gerekir. Bununla birlikte, bazı kadınlar önce etkiyi test etmek için hyaluronik asit kullanmaya karar verir.

Doktor, fark edilebilir bir etki yaratmak için çoğu zaman orijinal G noktası hacminizi ikiye katlamaya çalışacaktır. Ancak bu aynı zamanda ilk durumunuza, kendi fikirlerinize ve tedaviyi yapan cerrahın değerlendirmesine de bağlıdır.

Gerçek prosedürden sonra, sıvı ve kan toplamak için bir vajinal tampon yerleştirilecektir. Ek olarak, doktor, tamponad ile birlikte genellikle ertesi gün yara kontrol edildiğinde çıkarılan bir bandaj uygular.

G noktası enjeksiyonu için kaç randevu gereklidir?

Tipik olarak, seçtiğiniz plastik cerrah veya jinekologla, genellikle mahrem bölgenizin muayenesinin ve ölçümlerinin de yapıldığı bir ilk danışma ve bilgilendirici görüşmeden sonra, enjeksiyonun kendisinin gerçekleştirildiği başka bir randevu vardır.

G noktası büyümesi ile hangi komplikasyonlar ve yan etkiler ortaya çıkabilir?

Tüm tıbbi cerrahi prosedürler gibi, G noktası enjeksiyonları da riskler ve olası komplikasyonlar ile ilişkilidir. Bunlardan biri, doktorun yanlışlıkla üretraya hyaluronik asit enjekte etmesiyle ortaya çıkar. Ayrıca pelvik taban ve vajina girişindeki kasların istemsiz spazmı durumu olan vajinismus da olası bir yan etki olarak ortaya çıkabilir. Hoş olmayan his daha sonra genellikle vajinal seks sırasında görülür ve bazen onu acı verici hale getirir.

Ayrıca G noktası bölgesinin tedavisi sırasında bu hassas bölgenin ciddi şekilde tahriş olması ve bunun sonucunda haz duygusunun azalması da prensip olarak mümkündür. Öte yandan, aynı derecede olası müteakip uyarıya karşı aşırı duyarlılık vardır. Hyaluronik asit veya eklenen otolog yağ, enkapsülasyona veya lipomlara , küçük yağ dokusu topaklarına yol açabilir. Çoğu cerrahi prosedürle ilişkili diğer riskler enfeksiyon ve küçük kanamalardır.

Başarılı bir G noktası büyütmesinden sonra nelere dikkat etmeliyim?

Çoğu estetik prosedürde olduğu gibi, muhtemelen başlangıçta tedavi edilen bölgede şişlik fark edeceksiniz ve bölge aşırı duyarlı olabilir. Bu, hastalar tarafından hiçbir şekilde olumsuz bir duygu olarak tanımlanmaz, tam tersine: bazı kadınlar, takip eden günlerde, çoğunlukla yürürken veya otururken ortaya çıkan yarı-kalıcı bir arzu hissederler.

Ameliyattan hemen sonra tekrar sosyal olarak kabul edilebilirsiniz ve prensipte ameliyattan sonraki günden itibaren tekrar çalışabilirsiniz. Bununla birlikte, halka açık havuzlarda egzersiz yapmadan ve yüzmeden önce birkaç gün ila bir hafta beklemelisiniz. İki hafta boyunca cinsel ilişkiden kaçınmalısınız. Bu, etkilenen bölgenin tıkanıklığını giderir ve enfeksiyon riskini azaltırsınız. Ameliyattan sonra da kan sulandırıcı ilaçlar kullanmaktan kaçınmalısınız.

G noktası tedavisinin maliyeti nedir?

Maliyetler, hyaluronik asit ile mi yoksa kendi yağınızla mı enjeksiyon yapmayı tercih ettiğinize bağlıdır. Ek olarak, fiyat, müdahalenin istenen sonucu elde etmek için ne kadar kapsamlı olduğuna bağlıdır. Hyaluronik asit kullanmaya karar verirseniz, normalde 3000 TL’ye kadar olan maliyetleri hesaba katmanız gerekir. Küçük cerrahi yöntem olan yağ enjeksiyonu ise yaklaşık 5.000-10.000 TL arasında bir fiyat. Bununla birlikte, etkinin korunması için bu prosedür bir süre sonra tekrarlanmalıdır.

Bu Alandaki En Iyi Doktorlar Ve Klinikler

Makaleyi Paylaş