Saç Mezoterapisinin Faydaları

Saç Mezoterapisinin Faydaları

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi, saçın ihtiyacı olan vitamin, mineral ve amino asit karışımlarının saçlı deriye enjekte edilmesiyle uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Bu yöntem saç köklerini besleyen bileşenlerin saça kolayca yerleşmesini sağlar. Bu yöntem ile seyrelmiş saçları kalınlaştırdığı, saç dökülmesini durdurduğu, saçı daha güçlü ve parlak hale getirdiği için saç dökülmesi tedavi edilebilir.

Çok az kadın kendi saçından memnundur. Günümüzde saçlarımız özellikle çevre, hava ve su nedeniyle yoğun bir şekilde kirlenmektedir. Aşırı stres ve gerginlik oluşur ve uyku bozuklukları bizi rahatsız eder.

Bütün bunlar elbette doğal güzelliği büyük ölçüde etkiler. Saç, vücuttaki değişikliklerden ilk etkilenen kısımlardan biridir. Saç problemlerini önlemek, mevcut sonuçlarla uğraşmaktan daha kolaydır, ancak çok az kişi koruyucu yöntemlere başvurur.

Kişiler durumun ciddiyetini ancak bukleleri yıprandığında ve saç dökülmesi başladığında anlayabilir. Bu sorunları çözmek için mezoterapi gibi çeşitli kozmetik yöntemler kullanılabilir.

Ancak buklelerin durumu önemli ölçüde bozulursa, saçlar dökülmeye başlarsa, o zaman insanların aklında kalır. Bu sorunları çözmek için mezoterapi gibi çeşitli kozmetik yöntemler kullanılabilir.

Saç Mezoterapisi Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Saç Mezoterapisi, saçın büyümesi ve gelişmesi için gerekli olan vitamin, mineral (Kalsiyum, İyot, Manganez, Bakır, Çinko, Selenyum, Demir, Potasyum), cildin keratin tabakası ile ilgili ajanlar, amino asitler ve yüzey genişleticilerin doğrudan saça enjekte edilmesidir. kafa derisi.

Mezoterapi saç derisi ve saç için çok etkilidir. Çeşitli saç problemleriyle mücadelede modern kozmetolojide en popüler uygulamalardan biri olarak kabul edilir.

Bu uygulama ile aktif olmayan ampullerin uyarılması, saç köklerinin beslenmesi, kepeğin giderilmesi gibi pek çok problemin üstesinden gelebilirsiniz. Mezoterapi, deneyimli bir uzman tarafından gerçekleştirilen bir saç tedavisi yöntemidir.

Mikro enjeksiyonlar, sağlıklı saç ve saç büyümesi için gerekli vitamin ve besinleri içeren özel ilaçların uygulanmasına yardımcı olur.

Tıbbi bileşim, soruna bağlı olarak doktor tarafından seçilir. Bu prosedürün fiyatı, amaçlanan etki ile tamamen tutarlıdır. Önemli: Mezoterapi birçok saç problemini çözer.

Saç Mezoterapisinin Endikasyonları:

Aşırı saç dökülmesi
Yağ bezlerinin parçalanması ile ilişkili kafa derisinin sebore;
Kepek
Çizik ve kuru kafa derisi
Artan saç kırılganlığı ve bölünmüş saç
Bazal alanda hacim kaybı
Prosedürün avantajları ve dezavantajları
Mezoterapiden problemli saçlar bağlamında bahsedecek olursak (işlem yüz ve vücut derisi için de etkilidir), bazı noktaları hatırlatmak gerekir: Diğer işlemlerden farkı nedir, bu tedavinin maliyeti nedir ve maliyeti nedir? haklı olarak biraz pahalı.

Öncelikle her hasta için ayrı ayrı derlenen bir mezo kokteyli (mezoterapi karışımı) maksimum sonuca ulaşmanıza ve mevcut sorunlardan kurtulmanıza yardımcı olacak mineral ve vitamin miktarını içerir.

Önemli : İşlem sayısı estetisyen tarafından belirlenir. Yararlı bileşenler ampule verilirken, cildin üst katmanları harici yöntemlerle yabancı maddelerin girmesine izin vermez. Bu nedenle, ampuller canlılık ile doldurulur ve bunun sonucunda saçın durumu iyileşir:

Saç dökülmesi yavaş yavaş durur
Saç büyümesi aktive edildi
Yağ bezlerinin aktivitesi azalır, bukleler daha temiz, daha uzun ve daha dolgun görünür
Ampullere verilen kan akışı ve oksijen artar
Kepek azalır
Saç fırçası ve şekillendirme sırasında saç yoğunluğunda, pürüzsüzlüğünde, parlaklığında iyileşme görülür.
Önemli: Sonuçtan emin olmak için işlem öncesi ve sonrası fotoğraf çekmeye değer.

Saç Mezoterapisi Hazırlıkları

Her enjeksiyon, uzmanların her hasta için ayrı ayrı seçtiği mineraller, vitaminler ve diğer faydalı elementler gibi çeşitli faydalı maddelerin bir karışımıdır. Bir şırıngada 2 ila 6 aktif bileşen karıştırılabilir.

Doğal bir metabolizma sağlayan B grubu vitaminleri saçların uzamasında ve yenilenmesinde etkilidir. Ayrıca bu maddeler mezoterapide kullanılan bileşenler arasındadır: Bakır ve çinko – saç yapısının distrofisini (zayıflığını) önler. Bu bileşenleri içeren müstahzarlar kalıtsal saç dökülmesi için kullanılmalıdır. Hyaluronik asit – ampullerin beslenmesinden sorumludur, saç büyümesini hızlandırır. Amino asitler saçın temelidir ve keratin liflerinin oluşumuna katkıda bulunur. Büyüme faktörleri – Saç derisine giden kan akışını normalleştirir, saç köklerini güçlendirir ve saç yoğunluğunu sağlar Koenzim – Saçınızı hayati enerji ile doldurur, saç yapısını iyileştirir. Önemli: Minoxidil etken maddesi ilacın bileşimine dahil edilmemelidir. Saç dökülmesi ile baş edebilecek en etkili araçlardan biri olarak kabul edilir. Diğer yöntemler sonuç getirmediğinde kullanılır. Bununla birlikte, bu ilaç çok toksiktir ve birçok olumsuz reaksiyona neden olabilir. Eylemi tam olarak açıklanmamıştır, yalnızca harici kullanıma izin verilir. Saç bakımı için hazır kokteyller mevcuttur. Sağlık uzmanı size en uygun kompozisyonları seçecektir. Ancak, kural olarak, bu tür ilaçlar toplu satışlarda bulunamaz ve bunları kendiniz satın alamazsınız. Tıbbi kurumlarda yaygındır veya kozmetikçilerden bilgi alınabilir. Saç bakımı için hazır kokteyller mevcuttur. Sağlık uzmanı size en uygun kompozisyonları seçecektir. Ancak, kural olarak, bu tür ilaçlar toplu satışlarda bulunamaz ve bunları kendiniz satın alamazsınız. Tıbbi kurumlarda yaygındır veya kozmetikçilerden bilgi alınabilir. Saç bakımı için hazır kokteyller mevcuttur. Sağlık uzmanı size en uygun kompozisyonları seçecektir. Ancak, kural olarak, bu tür ilaçlar toplu satışlarda bulunamaz ve bunları kendiniz satın alamazsınız. Tıbbi kurumlarda yaygındır veya kozmetikçilerden bilgi alınabilir.

Saç Mezoterapisinin Özellikleri

Şu anda uzmanlar saç tedavisi için hastalara çok çeşitli yöntemler sunuyor. Mali koşullara ek olarak, tercihler, başvurunun beklenen sonucundan da etkilenir. Mezoterapi, etkinin anında fark edildiği allopatiktir (bir şifa şeklidir), ancak istediğimiz kadar uzun sürmez. Aynı zamanda homeopatiktir (saçın kendi kendini iyileştirmesine yardımcı olan bir tedavi), uzun süreli bir etki için tasarlanmıştır, bu nedenle sonuç anında fark edilmeyecektir.

Saç Mezoterapisinde Kullanılan Allopatik Kokteyller

Vitaminler, mineraller, elastin, kollajen, vazodilatörler ve diğer aktif bileşenleri içerirler. Doktor, saç ve saç derisinin detaylı analizi ve hasta ile ilgili problemlerin ardından doğru pozisyonu ve istenen sonucu belirler. Önemli: Bu tür kokteyller sorunu hızla çözebilir.

Saç Mezoterapisinde Kullanılan Homeopatik Kokteyller

Yağlar ve diğer kimyasal bileşenler kullanılmadan sadece sulu bir çözelti ile birleştirilmiş bitki elementleri içerirler. Bu kompozisyon vücudun kendi potansiyelinin aktivitesini uyandırır ve ampullerin aktivitesine katkıda bulunur. Etkisi bir kar küresi gibi birikimlidir, bu nedenle ilk işlemden sonra görünür sonuçlar beklememelisiniz. Önemli: Bu tür kokteyller, saçın estetik güzelliğinden ve sorunun kendisinden endişe duyan hastalar için uygundur.

Saç Mezoterapisinde Uygulama

Mezoterapi, etken maddelerin çeşitli aletler kullanılarak deri altına uygulanmasıdır. Bu yöntemin olası bir ağrı eşiği ve belirli bir uygulama süresi ve nadir de olsa olası yan etkileri vardır. Uzmanlar tarafından kullanılan popüler yöntemlerden biri de mezoterapi karışımının vücuda enjekte edilmesidir. Çok ince bir iğne ile yapılması gereken bu tür işlemler için özel tasarlanmış enjektörlere ihtiyaç duyulmaktadır. Önemli: Diğer yöntemlerin yanı sıra enjeksiyonlar en ağrısızdır, ancak işlem için gereken süre en fazladır. Hasta başın ve kulakların arkasında rahatsızlık hisseder. Bu yöntem biraz travmatiktir.

Saç Mezoterapi Tabancası

Bu tür bir cihazın kullanılması azami özen ve dikkat gerektirir, çünkü yanlış hareketler kafa bölgesinde hafif yaralanmalara neden olabilir. Bu nedenle, böyle bir prosedürü kabul etmeden önce, artılarını ve eksilerini dikkatlice düşünmelisiniz. Bir doktor seçerken, yeterli pratik deneyime sahip olduğundan emin olmanız gerekir. Tabancaya ayarlanabilir enjeksiyon derinliğine sahip bir şırınga yerleştirilmiştir. Böyle bir silahın yardımıyla, eylemi belirli bir saç problemiyle uğraşmayı amaçlayan herhangi bir terapötik kokteyli tanıtabilirsiniz.

Meso enjektörü veya meso silindiri

Saç ve saç derisi tedavisi için özel bir cihaz olan meso roller’i artık birçok serum uygulamasında kullanmak mümkün. Güzellik merkezlerinde yaygın olarak mezo enjektörler veya mezo roller kullanılmaktadır. Alet, ortak bir tambura yerleştirilmiş çok sayıda küçük iğneden oluşur. Rahat kullanım için tambur sapa takılıdır. Rahatlığı ve kullanım kolaylığı nedeniyle kozmetoloji pratiğinde çok popülerdir. Temel çalışma prensibi: Gerekli işlemin saçlı deriye uygulanması, deri altına iğnelerle enjekte edilmesidir. Eylem ilkesi, duvarlarda çalışırken rulo kullanımına benzer. İkinci cihaz genellikle güzellik merkezlerinde kullanılmaktadır. Çalışma prensibi bir tabanca ile aynıdır, sadece derinin altına çok sayıda iğne girer. Temel olarak bir şırınga kullanılır. Tek bir kaydırma ile, kafa derisine anında bir demet iğne batırılır. Bu prosedür, tabancayla tek atıştan biraz daha fazla ağrı ve rahatsızlığa neden olabilir.

Evde mezo rulo kullanımı

Evde tek başına enjeksiyon mezoterapisi yapamazsınız. Enjeksiyonlar sadece kliniklerde, güzellik merkezlerinde ve evde profesyoneller tarafından yapılır. Bu tedavinin fiyatı seans sayısına ve kullanılacak karışımlara göre değişiklik gösterebilir. Maliyet ilaçlardan, kliniğin belirlediği fiyattan ve uzmanın özelliklerinden etkilenir. Mezoterapi genellikle 30 dakikadan fazla sürmez. Bir doktor bulabilir ve tıbbi kokteyller hakkında tartışabilirsiniz. Bu işlemi kendi başınıza yapmak istiyorsanız diğer bir seçenek de mezo roller kullanmaktır. Bu ürünün en önemli avantajı bağımsız kullanım imkanıdır. Bununla birlikte, aşağıdaki ilgili enjeksiyonlara kıyasla etkisi daha az görünür olacaktır:

İğnenin yetersiz penetrasyon derinliği

Yüksek kompozisyon maliyeti
İğneler hızla kullanılamaz hale geliyor
Yine bu yöntemde fiyat-performans karşılaştırması yapılacaksa bir kokteyl veya tek bir malzeme kullanılmasında fayda var. Örneğin, bir vitamin kompleksi. Önemli: Uygulama evde yapılacaksa uygun aletin dikkatli seçilmesi gerekmektedir.

İşlem Sırasında Ağrı Olur mu?

Evet. Yüksek fiyatının yanı sıra ağrı, mezoterapinin en büyük dezavantajıdır. Bununla birlikte, hepsi bireysel ağrı eşiğine bağlıdır. Oksiput (başın arkası) ve kulak bölgesi enjeksiyonlara karşı en hassas bölgelerdir. Mezoterapiden sonra 4 gün boyunca saçlarınızı yıkayamaz, havuza ve buhar odalarına gidemezsiniz, komplikasyon ve rahatsızlıktan kaçınmak için. Ağrı bu dönemde çok daha güçlü hissedileceğinden, adet döneminde de işlemi durdurmaya değer. Önemli: Ağrının hissedilip hissedilmeyeceği hastanın ağrı eşiğine bağlıdır.

Saç Mezoterapisinin Kontrendikasyonları ve Yan Etkileri

Kökler canlılığını kaybetmiş ancak hala canlıysa mezoterapi ile sorunlu saçlar ile baş edilebilir. Ancak sorunlar daha önemli nedenlerden kaynaklanıyorsa – kalıtım ve hormonal dengesizlik gibi enjeksiyonlardan sonra bir mucizeye güvenmemelisiniz. Tüm tıbbi uygulamaların çeşitli kontrendikasyonları vardır ve mezoterapinin istisnası yoktur. Saç mezoterapisi aşağıdaki durumlarda tercih edilmemelidir:

Hamilelik ve emzirme

kompozit bileşenlere karşı bireysel alerji
adet
endokrin sistem bozuklukları
iyi huylu ve kötü huylu tümörler
enfeksiyonlar
Önemli: Kontrendikasyonlar not edilmelidir.

Mezoterapinin Avantajları

Mezoterapi yaptırmadan önce avantajlarını ve dezavantajlarını detaylı olarak bilmek faydalı olacaktır. Saç mezoterapisinin destekçileri ve karşıtları vardır. Hem destekleyenler hem de diğer görüşler dikkatlice araştırılmalıdır. Aklınızda soru işareti kalmaması için mezoterapi uygulaması geçirmiş birisiyle görüşmenizde fayda var. İşlemin en önemli avantajı, faydalı bileşenlerin enjeksiyonlar yardımıyla saç köklerine iletilmesine yardımcı olmasıdır. Hiçbir şampuan, maske ve halk ilaçları bunu size sağlayamaz. Ek olarak, birkaç önemli avantajı daha vurgulamakta fayda var: Birincisi zamandan tasarruf. Bir uygulama 20-40 dakika sürer. Haftada birkaç kez yapılması gerekirken; balzamlar, şampuanlar daha ciddi durumlarda günlük uygulama gerektirir – günde birkaç kez. Önceden belirlenmiş bir programa göre alınan hapları dikkate almak, düzenli kullanım sağlama zorunluluğu vardır. Ek uyarıcı etki. Cildin bütünlüğünün bozulması sonucu restorasyon işlemleri başlatılır. Lokal uygulama yapılabilir. İlaç, sorunun tetik noktasını tamamen etkiler. Sindirim sistemine herhangi bir zarar verme olasılığı yoktur. Ayrıca çoğunlukla şampuan ve balzam kullanımında görülen ilacın vücudun herhangi bir bölgesine zarar vermemektedir. Doğru noktayı hedeflemek hassasiyeti azaltır ve istenilen sonuca ulaşma şansını arttırır. İlk uygulamadan sonra bile sonuçlar görülür, saçlar yavaş yavaş canlanır ve sağlıklı bir görünüm kazanır. Bununla birlikte, önemli sonuçlar ancak 3 ila 4 hafta sonra elde edilebilir. düzenli kullanım sağlama zorunluluğu vardır. Ek uyarıcı etki. Cildin bütünlüğünün bozulması sonucu restorasyon işlemleri başlatılır. Lokal uygulama yapılabilir. İlaç, sorunun tetik noktasını tamamen etkiler. Sindirim sistemine herhangi bir zarar verme olasılığı yoktur. Ayrıca çoğunlukla şampuan ve balzam kullanımında görülen ilacın vücudun herhangi bir bölgesine zarar vermemektedir. Doğru noktayı hedeflemek hassasiyeti azaltır ve istenilen sonuca ulaşma şansını arttırır. İlk uygulamadan sonra bile sonuçlar görülür, saçlar yavaş yavaş canlanır ve sağlıklı bir görünüm kazanır. Bununla birlikte, önemli sonuçlar ancak 3 ila 4 hafta sonra elde edilebilir. düzenli kullanım sağlama zorunluluğu vardır. Ek uyarıcı etki. Cildin bütünlüğünün bozulması sonucu restorasyon işlemleri başlatılır. Lokal uygulama yapılabilir. İlaç, sorunun tetik noktasını tamamen etkiler. Sindirim sistemine herhangi bir zarar verme olasılığı yoktur. Ayrıca çoğunlukla şampuan ve balzam kullanımında görülen ilacın vücudun herhangi bir bölgesine zarar vermemektedir. Doğru noktayı hedeflemek hassasiyeti azaltır ve istenilen sonuca ulaşma şansını arttırır. İlk uygulamadan sonra bile sonuçlar görülür, saçlar yavaş yavaş canlanır ve sağlıklı bir görünüm kazanır. Bununla birlikte, önemli sonuçlar ancak 3 ila 4 hafta sonra elde edilebilir. Cildin bütünlüğünün bozulması sonucu restorasyon işlemleri başlatılır. Lokal uygulama yapılabilir. İlaç, sorunun tetik noktasını tamamen etkiler. Sindirim sistemine herhangi bir zarar verme olasılığı yoktur. Ayrıca çoğunlukla şampuan ve balzam kullanımında görülen ilacın vücudun herhangi bir bölgesine zarar vermemektedir. Doğru noktayı hedeflemek hassasiyeti azaltır ve istenilen sonuca ulaşma şansını arttırır. İlk uygulamadan sonra bile sonuçlar görülür, saçlar yavaş yavaş canlanır ve sağlıklı bir görünüm kazanır. Bununla birlikte, önemli sonuçlar ancak 3 ila 4 hafta sonra elde edilebilir. Cildin bütünlüğünün bozulması sonucu restorasyon işlemleri başlatılır. Lokal uygulama yapılabilir. İlaç, sorunun tetik noktasını tamamen etkiler. Sindirim sistemine herhangi bir zarar verme olasılığı yoktur. Ayrıca çoğunlukla şampuan ve balzam kullanımında görülen ilacın vücudun herhangi bir bölgesine zarar vermemektedir. Doğru noktayı hedeflemek hassasiyeti azaltır ve istenilen sonuca ulaşma şansını arttırır. İlk uygulamadan sonra bile sonuçlar görülür, saçlar yavaş yavaş canlanır ve sağlıklı bir görünüm kazanır. Bununla birlikte, önemli sonuçlar ancak 3 ila 4 hafta sonra elde edilebilir. en çok şampuan ve balsam kullanırken görülür. Doğru noktayı hedeflemek hassasiyeti azaltır ve istenilen sonuca ulaşma şansını arttırır. İlk uygulamadan sonra bile sonuçlar görülür, saçlar yavaş yavaş canlanır ve sağlıklı bir görünüm kazanır. Bununla birlikte, önemli sonuçlar ancak 3 ila 4 hafta sonra elde edilebilir. en çok şampuan ve balsam kullanırken görülür. Doğru noktayı hedeflemek hassasiyeti azaltır ve istenilen sonuca ulaşma şansını arttırır. İlk uygulamadan sonra bile sonuçlar görülür, saçlar yavaş yavaş canlanır ve sağlıklı bir görünüm kazanır. Bununla birlikte, önemli sonuçlar ancak 3 ila 4 hafta sonra elde edilebilir.

Mezoterapinin Dezavantajları

Sonuçlarla ilgili bazı talihsizliklerin olasılığını küçümsemeyin. Uzman bir doktor bile işlemin zayıflamış saçlara yeniden hayat vereceğini ve paranın boşa gitmeyeceğini yüzde yüz garanti edemez. Bu soruna ek olarak şu üç faktör de dikkate alınmaya değer: Ağrı. Deri delinmesi, özellikle bu tür enjeksiyonlar varsa, her durumda ağrı verir. Bazıları acıyla kolayca baş edebilir ve dayanabilir ve diğerleri için gerçek bir işkenceye dönüşür. Bu, doktorların deneyiminden, kokteylin bileşiminden ve bireysel hassasiyetten etkilenir. Yan etkiler. İşlem sonrasında ciltte ödem görülebilir, enjeksiyon bölgelerinde ağrı oluşabilir. Ayrıca kaşıntı ve pullu kabuk görünümü olabilir. Fiyat. Prosedür pahalıdır. Yüksek kaliteli bileşenler, görünür bir etkiye ulaşmak için en az on uygulama gerektirir. Eksiksiz bir tedavi süreci, herkesin karşılayamayacağı ciddi bir maliyet gerektirebilir. Önemli: Saç mezoterapisi ucuz bir işlem değildir. Seans sırasında doktora tamamen güvenmelisiniz. Ancak bu, tüm sorumluluğun kendisine ait olduğu anlamına gelmez. Tüm sıhhi koşulların yerine getirildiğinden emin olmak yararlıdır. İşlem için eldivenler, şırıngalar ve diğer cihazlar bir kez kullanılmalı ve ardından atılmalıdır. Karışımın bileşenlerinde kullanılan etken maddelerin kökenini, ilacın kendisini ve raf ömrünü öğrenmekte fayda var. Ayrıca uzmanın seans sırasında periyodik olarak iğneyi değiştirmesi gerekir, çünkü 6-7 delikten sonra uç donuklaşır, bu da ağrıya neden olabilir. Seans sırasında doktora tamamen güvenmelisiniz. Ancak bu, tüm sorumluluğun kendisine ait olduğu anlamına gelmez. Tüm sıhhi koşulların yerine getirildiğinden emin olmak yararlıdır. İşlem için eldivenler, şırıngalar ve diğer cihazlar bir kez kullanılmalı ve ardından atılmalıdır. Karışımın bileşenlerinde kullanılan etken maddelerin kökenini, ilacın kendisini ve raf ömrünü öğrenmekte fayda var. Ayrıca uzmanın seans sırasında periyodik olarak iğneyi değiştirmesi gerekir, çünkü 6-7 delikten sonra uç donuklaşır, bu da ağrıya neden olabilir. Seans sırasında doktora tamamen güvenmelisiniz. Ancak bu, tüm sorumluluğun kendisine ait olduğu anlamına gelmez. Tüm sıhhi koşulların yerine getirildiğinden emin olmak yararlıdır. İşlem için eldivenler, şırıngalar ve diğer cihazlar bir kez kullanılmalı ve ardından atılmalıdır. Karışımın bileşenlerinde kullanılan etken maddelerin kökenini, ilacın kendisini ve raf ömrünü öğrenmekte fayda var. Ayrıca uzmanın seans sırasında periyodik olarak iğneyi değiştirmesi gerekir, çünkü 6-7 delikten sonra uç donuklaşır, bu da ağrıya neden olabilir. Karışımın bileşenlerinde kullanılan etken maddelerin kökenini, ilacın kendisini ve raf ömrünü öğrenmekte fayda var. Ayrıca uzmanın seans sırasında periyodik olarak iğneyi değiştirmesi gerekir, çünkü 6-7 delikten sonra uç donuklaşır, bu da ağrıya neden olabilir. Karışımın bileşenlerinde kullanılan etken maddelerin kökenini, ilacın kendisini ve raf ömrünü öğrenmekte fayda var. Ayrıca uzmanın seans sırasında periyodik olarak iğneyi değiştirmesi gerekir, çünkü 6-7 delikten sonra uç donuklaşır, bu da ağrıya neden olabilir.

Mezoterapi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşlem sonunda enjeksiyonlardan küçük yaralar kalır. İyileşmesi biraz zaman alacak.
Saçınızı özellikle balsam ve şampuanla yıkamayın. Kirli saçlara bir süre (3-4 gün) dayanmanız gerekir. Su ve şampuanlar işlemin sonucunu olumsuz etkileyebilir ve iyileşme süreci gecikir.
Bir süre güneş ışığına maruz kalmaktan kaçının (2-3 gün)
Yüzmeyin. Mezoterapi sonrası ilk 10 saat duş almamalısınız. Enjeksiyon bölgeleri iyi kurutulmalıdır.
Sauna ve havuzu en az 7 gün kullanmayınız.
Tamamen iyileşene kadar enjeksiyon bölgelerine masaj yapmayın.
Alkol tüketmeyin. Alkol vazodilatasyonu uyarır. Bu durum mezoterapinin etkinliğini olumsuz etkiler.
Mezoterapiye Karar Vermeli miyim?
Prosedür, hava kirliliği, kötü beslenme ve vücudun zayıflığı ile tanımlanan saç ve kafa derisinin durumu ile ilgili çeşitli sorunların üstesinden gelmeye yardımcı olacaktır. Ancak belirli bir hastalık söz konusu olduğunda mezoterapi durumu değiştiremez. Bir karar vermeden önce, her hastanın forumlarda paylaşmaktan mutlu oldukları birçok duygu ve izlenimi olduğunu görebilirsiniz. Yorumları düşünün.

Sonuç olarak

Mezoterapi, saçın durumunu iyileştirmek ve saça sağlıklı bir görünüm kazandırmak için mükemmel bir yöntemdir. Uygulama süreci tamamlandıktan sonra saçınızın görünümü hakkında endişelenmenize gerek yoktur. Ancak, işlemin deneyimli bir uzman tarafından yapılması önemlidir – ancak bu şekilde istenen etkiye ulaşabilirsiniz.

 

⇒ Size en yakın Saç Mezoterapisi yapan klinikleri keşfedin..

Makaleyi Paylaş